Gas na Gače

V soboto smo smučarski center Gače in FIT klub Novo mesto organizirali prvi tek Gas na Gače. Šlo je za tek z zelo strmim zaključkom 700m. Zmagovalec in soorganizator je bil Primož Kobe s čaom 5:25. Za njim je 6 sec zaostal Simon Kmet, ki ima izkušnje tudi iz Planice. Tretje mesto pa je osvojil Tim Breznikar. Zmagovalka med ženskami je bila Ana Grobler AK Krka čas 7:31. Druga je bila Iva Žbogar in tretja Tatjana Kuzma. V štafeti sta slavila atleta AK Krka Tim Vipavec in Rok Rudman.

TEK DO VRHA SMUČIŠČA GAČE

PROGA:

Višinska razlika med najvišjo in najnižjo točko proge je 200m. Štart je pred teraso pri vlečnici BIS. To je na nadmorski višini 700m. Proga je dolga 700m in je zahtevna. Povprečni naklon je 26%. Maksimalni naklon je 42%. V prvem delu se proga počasi dviguje, kateremu sledi težji srednji del do ceste, kjer sledi nekaj lažjih metrov pred zadnjim delom z maksimalnim naklonom 42%.

KATEGORIJE:
  • Individualno: absolutna moška in ženska kategorija, nad 50 let moški in ženske
  • Štafete: absolutna moška in ženska kategorija
  • Otroški teki: absolutna moška in ženska kategorija
  • NAGRADE: Vsak udeleženec dobi spominsko majico + malico.
  • Prvi trije v kategorijah medalje, pokale in praktične nagrade.